Instagram Sponsorlu Reklamlar

Instagram Sponsorlu Reklamlar

Başlıklar

1 Instagram’da Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?2 Instagram’da Etkili Bir Biçimde Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?3 Instagram’da Sponsorlu Reklam Vermenin Avantajları Nelerdir?4 Instagram’da Sponsorlu Reklam Vermek Neden Önemlidir?

Sponsorlu reklamlar, Instagram tarafından yayınlanarak birçok insana ulaştırılan reklam çeşididir. Instagram’ın haber akışı kısmında postların arasında veya hikâye bölümünde gösterilir.

Instagram reklamları özelleştirilebilir ve belirli bir hedef kitleye hitap edebilir. Reklamın hedef kitlesi ve diğer özelliklerine göre ise fiyat belirlenir. Instagram tarafından standart fiyatlar sunulduğu gibi özelleştirilebilir reklamlarda fiyat listesi farklılık gösterir.

Instagram’da Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Instagram üzerinden sponsorlu reklam vermek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şöyledir;

İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapmalı ve ayarlar sekmesine tıklamalısınız.Menünün sol tarafında bulunan ‘’reklamlar’’ bölümüne tıklamalısınız.Ekli bir hesabınız var ise mevcut hesap üzerinden ilerlemeli, ekli hesabınız yok ise yeni bir hesap eklemelisiniz.Power Editor üzerinden reklamınızı oluşturmalı ve yayınlanması için Instagram’a yollamalısınız.

Fiyat listesi reklamınızı yayınlamak için gönderdikten sonra belirlenecektir. Bu süreçte standart fiyat listesini ise görebileceksiniz.

Instagram’da Etkili Bir Biçimde Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Instagram’da reklam verirken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Reklamınızın görsel boyutu, çözünürlüğü, açıklama kısmı, görsel üzerindeki yazı, görsel seçimi, marka ile görsel arasındaki ilişki ve doğru hedef kitleyi belirlemek oldukça önemlidir. Belirttiğimiz noktalara dikkat edilmesi reklamınızın hedef kitle ile olan etkileşimini arttıracaktır. Başarılı bir reklam, tanıtımını yaptığınız ürünün daha fazla insana ulaşmasına ve satışlarınızın artmasına katkı sağlayacaktır. Bu nedenle reklam verirken söz konusu noktalara dikkat etmelisiniz.

Instagram’da Sponsorlu Reklam Vermenin Avantajları Nelerdir?

Instagram sponsorlu reklamları sayesinde hedef kitlenizi genişletebilir, daha geniş bir müşteri sayısına ulaşabilirsiniz. Hedef kitlenize başarılı bir şekilde ulaşmak, rakiplerinize karşı üstünlük elde etmenizi sağlayacaktır. Reklamlarınızı özelleştirerek sadece ulaşmak istediğiniz hedef kitleye göre belirleyebilirsiniz. Reklamlarınızı sonuç odaklı hazırlamaya da özen göstermelisiniz. Sonuç odaklı reklamlar, başarıya ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Sonuç odaklı reklam hazırlamak için uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

Instagram’da Sponsorlu Reklam Vermek Neden Önemlidir?

Birçok marka Instagram ve çeşitli sosyal medya uygulamalarında reklam verir. Söz konusu uygulamalar aracılığıyla reklam veren markaların etkileşim sayısı hızla artar. Daha çok satış yapmak, markanızı tanıtmak ve kurumsallık kazanmak için sponsorlu reklam vermek gerekir.

Yazıyı Puanla!
[Total: 0 Average: 0]
3 Dakika Önce
49.000 Real Instagram Followers Just $203

%17 Off PROMO CODEPR1749K

$249.99 $203.34

 

THE LAST DAY FOR 49K FOLLOWERS1 Day 22 Hour 43 Minute
Instagram
49.000 Follower
  • REAL PEOPLE
  • NO PASSWORD REQUIRED
  • 20 DAYS AUTO REFILL FOR UNFOLLOWERS
  • INSTANT DELIVERY
  • ONE TIME FEE
  • FREE AUTO LIKES - FOR ONE MONTH
  • FREE AUTO VIEWS - FOR ONE MONTH
  • FREE LIKES AND VIEWS TO YOUR LAST 10 POST
$249.99$203.34
BUY NOW